Destek Merkezi

Yükleme Merkezi

PC Client

Bilgisayariniz Üzerinden XVR Kayıt Cihazınızda bulunan tüm kameraları tek ekrandan izleyebilirsiniz. (Detaylı bilgi için ) 0216 496 08 08 numaralı hattımızdan bizden destek alabilirsiniz.

Mobil Uygulama

Android App (FreeIP)   <|> IOS APP (FreeIP)

Platform Version Bilgisi İndirme
VMS (Windows) VMS Setup8.2.29.6
VMSLite (Windows) Tavsiye Edilen VMSLite Setup8.2.11.1
VMSLite (Mac) VMSLite for Mac8.2.29.6

Araçlar (Seach Tool)

Network alt yapınıza dahil etmiş olduğunuz Netus XVR, DVR, NVR, Kayıt cihazları otomatik olarak bulup yapılandırmanıza yardımcı olacaktır.

Araç Adı Version Bilgisi Download
Search Tool(Windows) SearchTool_8.2.52.3
Search Tool(Mac) SearchTool_8.2.14.2

Sıkça Sorulan Sorular

AHD Kamera (Analog HD Kamera) Nedir?

AHD (Analog HD Kamera) Nedir?
AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır. AHD kamera teknolojisi geleneksel analog güvenlik sistemleri ile aynı altyapıyı kullanmakta olup HD kalitesinde yüksek çözünürlükte görüntü vermesi ve ekonomik bir sistem olmasından ötürü müşterilerin tercih sebepleri arasındadır.

AHD kamera sisteminin stabil çalışmasının yanı sıra diğer bir avantajı da, mevcut CCTV analog kamera sisteminizin kablolamasını değiştirmeden mevcut kameralarınızı AHD kameralarla, mevcut DVR kayıt cihazının da AHD-DVR kayıt cihazı ile değiştirmesi yeterlidir. Bu nedenle mevcut güvenlik sisteminizin AHD teknolojisine geçirilmesi oldukça düşük maliyetlerle gerçekleştirilmektedir.

Görüntülü Diafon sistemleri Nedir?

Görüntülü Diafon sistemleri ve Netus IP Diafon sistemi ;

IP diafon sistemleri, ses ve görüntü kodlama teknolojisini bünyesinde barındıran, bilgisayar-network teknolojisi ve görüntü  teknolojlerini birleştirerek  diafon sistemlerinde yeni bir vizyon oluşturmuştur. Dış kapı ünitesi, daire içi monitör, yönetim konsolu ve PoE network switch gibi bütün sistem ekipmanlarını IP tabanda birleştirerek kullanıcıya Akıllı Ev sistem ve E-Bina  teknolojisinin mükemmel avantajlarını sunmaktadır.

FreeIP Mobil İzleme Yazılımı Özellikleri

– FreeIP Bir Mobil izleme Programıdır. ( Tablet , cep telefonu )
– Geriye dönük kayıtları izleyebilme olanağı.
– QR kod okuyucu özelliği
– Merkezi izleme yazılımı görevini görür, ip kamera, DVR, NVR,XVR  Kayıt Cihazı sistemlerini tek ekranda izleme olanağı sağlar.

Güvenlik Sistemleri Nedir?

Netus Güvenlik sistemleri Türkiye’ de güvenlik sistemleri ürün ve teknoloji ihtiyacının büyük çoğunluğunu üstlenen Netus , profesyonel ekibi ile hizmet ve her ihtiyaca uygun yazılım ve ürünleriyle mal güvenliği ve can güvenliğini en üst seviyede tutmaktadır. Kapalı Devre Görüntüve Kayıt Sistemleri  NVR, XVR, DVR, çeşitli sayıda IP, AHD, TVI- SDI, kameralar kullanılarak belirli bir bölgenin gözetlenebilmesi, elde edilen görüntülerin kayıt altına alınması ve video ekranlarında görüntülenmesine olanak sağlayan sistemlerdir.

Watermark Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Watermark nedir? Ne işe yarar ?

Watermark, kamera görüntülerini kayıt eden cihazın görüntülerle oynandığında program sayesinde görebilme özelliğidir. Watermark, görüntülerin üzerine kodlama yöntemi ile özel kodlar yerleştirir. Bu özellik sayesinde kamera görüntüleri mahkemelerde delil olarak kullanılabilmektedir.

Watermark nasıl kullanılır?

Watermark, kayıt cihazının menüsünden veya networkten cihaza erişerek video ve ses ayarlarından aktif edilir. Netus’un smart pss programı sayesinde kayıtlarla oynanıp oynanmadığını , oynandıysa yüzde kaç oranında oynandığını görebiliriz.

960H Nedir ?

1- Daha yüksek çözünürlük = Daha fazla detay
Normal D1 görüntüye göre 960H sensörler %34 daha fazla görüntü alanına sahiptir. Bu sayede daha fazla detay görüntülenebilir.

2- Geniş ekrana uygundur. Cisimlerin doğru olarak görüntülenmesini sağlar.
Günümüzde artık 4:3 formatta monitör bulmak oldukça güçtür. Üretilen monitörlerin büyük bir kısmı geniş ekran teknolojisine uygun olarak üretilmektedir. 960H geniş ekran monitörlere uygun görüntü üretir ve bu nedenle stretching (görüntünün yatay olarak genişletilmesi) olmadan görüntüler doğal hali ile izlenebilir.

Lenslerde Kaç mm Kaç Derece Açı Görür?

2.1 mm 1/3 150 Derece
2.5 mm 1/3 130  Derece
2.8 mm 1/3 115  Derece
3.6 mm 1/3 96  Derece
4     mm 1/3 78  Derece
6     mm 1/3 53  Derece
8     mm 1/3 40  Derece
12   mm 1/3 23  Derece
16   mm 1/3 17  Derece
3,5-8mm Varifocal 1/3 96  Derece    – 45  Derece
6-15 mm Varifocal 1/3 54  Derece    -23  Derece

CİF , D1 , HALF D1 çözünürlüklerinin değerleri nedir ?

– 4CIF / D1             : 704 x 576 pixel
– 2CIF / HD1          : 704 x 288 pixel (HD1 = Half D1)
– DCIF                     : 528 x 384 pixel
– CIF                        : 352 x 288 pixel
– QCIF                     : 176 x 144 pixel

Netus kayıt cihazını internetten izlemek için hangi portları açmamız gerekir?

Netus Kayıt cihazları Statik ip olmadan p2p sistemi ile karekod üzerinden izleyebilirsiniz. Fakat statip ip üzerinden izleme yapacaksanız.

Modem üzerinden açmanız gereken yalnızca: 554 portudur. bu port ile mobil izleme yapabilirsiniz explorer üzerinden uzaktan izleme yapılacaksa mutlaka 80 portu değiştirilmelidir örnek 85 yapılabilir bu durumda 85 portu açıldığı zaman webden de izlenebilir.

Netus kayıt cihazlarını cep telefonundan nasıl izleyebilirim ?

Apple ve Android marketlerde “FreeIP ” programını indirerek hızlı bir şekilde izleyebilirsiniz.

IP Kamera sistemlerine yeni başlayanlar için ?

IP Kameralar Analog kameralara göre  kurulumu ve montajı daha rahat ve megapixel çözünürlük ile daha kaliteli daha net görüntü veren bir sistemdir.  Seçim yapmakta zorlanıyorsanız

Detaylı bilgi için tıklayınız.

AHD Kayıt Cihazları, Analog Kamera Destekler Mi?

Netus’un yeni nesil XVR kayıt cihazları AHD, ANALOG, IP, TVI, CVI teknolojilerini desteklemektedir.